Seinen Anime Önerileri

seinen anime

Seinen anime önerileri, az bilinen ve izlenmesi gereken animeler serisinden 3. tür olarak karşınızda. Daha önceki öneriler için; Shounen anime önerileri kısmına buradan, komedi animeler kısmına ise buradan ulaşabilirsiniz.

1.Captain Harlock

seinen anime

Seinen anime önerilerine ilk olarak sizi eski ve güzel bir seriye götürelim. Matsumoto, dünyanın başkanıdır. Muazzam bir uygarlığa sahiptirler fakat yabancı istilacılar tarafından bozguna uğrarlar bu saldırıya sadece Harlock ve Arcadia gemisi karşı çıkar. Yabancı istilacılar Dünya’ya sürekli akımlar düzenlemektedirler. Harlock bir korsan olarak Arcadia gemisi ve mürettebatıyla elinden geleni yapar. Yabancı istilacıların amacı dünyayı kendi yurtları yapmaktır. akıllı bitkilerden soyları gelen insanımsı canlılardır. Harlock ve ekibi bu istilacıları yenebilecek mi?

2. Onihei

seinen anime

“Şeytan”ın kılıcı, huzur içinde yaşayan Edo‘ya musallat olan kötülüklerden kurtarması için görevlendirildi. 1783’te, Tenmei çağının kalbinde, çoğu hırsız ve katili bastırmış, çoğunluğun korktuğu Hasegawa, nam-ı diğer Şeytan Henzou, bölgenin güvenliğini sağlamayla görevli birimde baş komiserlik yapmaktadır…

3. Udon no Kuni no Kiniro Kemari

seinen anime

Souta Tawara Tokyo’da çalışan bir web tasarımcısıdır.
Memleketi Kagawa‘daki ailesinin Udon dükkanını ziyaret ettiğinde,
küçük bir erkek çocukla karşılaşır. Bu karşılaşmanın hemen sonrasında çocuğun sırrını öğrenen Souta, Poco‘ya bakmak için işini bırakmaya karar verir. Bu ikisinin günlük maceraları Poco‘yu yavaşça sarmalarken, Kagawa‘dan; “Udon Kralığı’ndan” geçerken Souta‘yla birlikte kendisine yol gösterici olur.

4.Mouryou no Hako

seinen anime

Shouwa çağının 27. yılında ketum ve soğuk Kusumoto Yoriko, arkadaşı Yuzuki Kanako’ nun dikkatini çeker. Kanako’ nun esrarengiz aurası ve reankarnasyon inancı tarafından cezbedilen Yoriko, yabancılaşan annesi ile olan ilişkisi daha da kötüleştikçe hızla Kanako’ ya doğru çekilir. Bir gün Kanako yaz tatili sırasında ayı seyredip bütün geceyi beraber geçirebilecekleri uzaktaki bir göle gitmeleri için Yorikoyu davet eder. Ne yazık ki trajedimiz Kanako’ nun gizemli bir şekilde tren raylarına itilmesi ve hayati bir yara almasıyla patlak verir. Suçlu kim, daha da önemlisi onun dosyasının kız öğrencilerin ayrılmış uzuvlarının kutulara doldurulmasını da kapsayan bir dizi tuhaf cinayetle ne gibi bir ilgisi var?

5.ACCA 13-ku Kansatsu-ka

herkesim

13 farklı eyaletin birliğinden oluşan Dowa Krallığı, ülkelerindeki monarşi yönetiminin 99. yılını kutlamaktadır. Bu 13 eyalet, ACCA olarak bilinen çok büyük bir örgütün çeşitli kurumlarıyla yönetilmektedir. Jean Otis ise ACCA’nın teftiş komitesinde müdür yardımcılığı görevini yerine getirmektedir. Teftiş Komitesi her eyalette 10 çalışanı olan ve başkentteki merkez ofisi ile işlerini yürüten bir kurumdur. Komite çalışanlarının görevi, ACCA‘nın ülke genelindeki faaliyetlerinin kayıtlarını tutmak ve her eyaletten toplanan bu bilgileri merkezdeki ofise göndermektir. Jean‘ın ayrıca eyaletlerdeki personelin durumu kontrol etmek için merkez ofisten ayrılıp iş gezilerine de çıkması gerekmektedir.

6.Yuugo: Koushounin

herkesim

“Müzakere yaparken, kelimeler silahlara dönüşür.” Beppu Yuugo dünyanın en başarılı arabulucusudur. Onun silahları “kelimeleridir.” Yuugo insanları öldürmez. Ne de onları kaba kuvvetle tehdit etmez.

Zengin bilgi birikimi ve sağduyulu kararlarıyla, insanın özündeki karakterine inanır. O, sadece böyle yaparak, şu ana kadar birçok riskli müzakereyi başarıyla yönetti.
Birçok bölüm arasından özenle seçilmiş iki bölüm var, biri Rusya’da geçiyor, öbürü ise Pakistan’da. Yakıcı çölde ve dondurucu Sibirya’da, Yuugo müzakerelerine başlar.

7.Gifuu Doudou!!

herkesim

Sengoku dönemi bir çok tarihi efsane sayılacak kişilerin de ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bunlardan biri de, Uesugi ailesinin harika ordu generali, Naoe Kanetsugu‘dur. Maeda Keiji adında bir savaş efsanesiyle beraber, Japonya’nın en tehlikeli ve kanlı dönemine damga vurmuşlardır. Şimdi bu iki adam bulundukları yere nasıl geldiklerini, başlarından geçenleri anlatıyorlar.

8. Hyouge Mono

herkesim

Masal, Japonya’nın Devletler Savaşı döneminde geçen gerçek bir olaydan alınmış ve Furuta Sasuke‘nin etrafında şekillenir, Oda Nobunaga‘nın hizmetkarıdır ve çay seremonilerini ve maddesel arzuları kafaya takıp beklenmedik bir yaşamı kovalamaktadır. Oda ve efsanevi çay ustası Sen no Soueki’den öğrenirken, aynı zamanda Furuta, Hyouge Mono yolunda ilerlemektedir.

9. Kuuchuu Buranko

herkesim

Çeşitli psikolojik sorunları olan hastalar tedavi amacıyla Irabu Hastanesi’ne giderler. Orada çocuk görünümlü Doktor Irabu ile seksi hemşire Mayumi vardır ve ilginç tedavi yöntemleri uygulamaktadırlar.

10.One outs

herkesim.net

Listeyi bir efsane ile kapatalım.Bir gecede bitirdiğim,hiç sıkılmadığım ender animelerdendir One outs. Hiromichi Kojima, Japon Beyzbol Ligi Pasifik Kanadı takımlarından Lycaons‘ın yıldız vurucusudur. İçinde bulunduğu bunalımdan kurtulmak için Japonya’nın güneyinde, Okinawa adında bir adaya idman yapmak için gider. Orada “One Out” adında beyzbol vasıtasıyla oynanan kumarın tartışmasız lideri olan ve 134 km/s hızda atış yapabilen Toua Tokuchi ile tanışır. Tokuchi, Kojima‘yla girdiği bahsi kaybedince onun isteği üzerine takım arkadaşı olmak zorunda kalır. Ancak akıl almaz anlaşma şartları altında Lycaons başkanı ile sözleşme imzalar. Anlaşmaya göre; “atıcılık yaptığı sırada dışarı gönderdiği her oyuncu için 5 milyon yen alacak, ancak verdiği her sayı içinse başkana 50 milyon yen borçlanacaktır.

Sizinde beğendiğiniz,kesinlikle izlenmesi gerek diyebileceğiniz az bilinen seinen anime var ise yorum kısmında önerilerinizi bekliyoruz.Okuduğunuz için teşekkürler.

Kaynak : Turkanime , myanimelist

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir