Matematiksel Oyunlar

Matematiksel oyunlar, pek çok insanın IQ ( Intelligence Quotient ) sunu geliştirmek ve eğlenmek için oynadığı oyunlardır. Bugün sizlere Android platformu için en çok tercih edilen ve tarafımızca da beğenilen matematiksel oyunlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Bu tarz oyunları hangi dilde ve tabanda yapabilirim diye soracak olursanız. Buradaki linki okumanızda kesinlikle fayda var.

Matematik oyunu bir çok yaş grubuna hitap etmesine rağmen, genellikle çocuklar tarafından tercih edilmektedir. Genellikle bu tarz oyunlarda, çok fazla alternatif varken, içlerinden en çok hoşumuza giden ve sizler de oynarken zevk alabileceğiniz ve zihninizi geliştireceğiniz oyunları seçmeye çalıştık.

Popüler Matematik Oyunları ( Android Platformu için )

Math games – Brain Training ( Matematik Oyunları – Beyin Eğitimi )

Çocuklar için verimli bir eğitim olduğunu iddia eden bu oyunda 10k+ kullanıcı yorumu ve 1m+ indirme olduğunu görmekteyiz. Google Playstore puanlaması ise 4,4′ dür. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

My Mental Math Facts Puzzles ( Eğlenceli Matematik Oyunları- Matematik Yapbozlarım )

Çocuklar için toplama çıkarma oyunu, Puzzle Oyunlar ve Matematik öğretici oyun olduğunu iddia eden bu oyunda 635 yorum ve 100k+ indirme bulunmaktadır. Google Playstore puanı ise 4,6‘ dır. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

Matematik Oyunu

Matematik Oyunu, temel matematik işlemlerinin yer aldığı testlerden oluşturduğunu iddia eden bu oyunda 57k yorum ve 10m+ indirme mevcuttur. Google Playstore puanı ise 4,1′ dir. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

Bonus Oyun

MathLove

MathLove, temel matematik işlemlerinin yer aldığı, güzel grafiklerinin olduğu, aynı zamanda da “hee bu oyun kolaymış ya” derken bir anda çözemeyebileceğiniz soruların da olduğu bir oyun. Henüz çoğu kişi tarafından keşfedilmese de, bizim ekibimizin gözünden kaçmadı. Oyunu ekibimizle oynarken birbirimize sorduğumuz sorular da olmadı değil. Unity oyun motoru ile yapılan bu oyun, diğer oyunlara taş çıkarır cinsten. Google Playstore puanı ise 5′ dir. İndirme sayısı ise 20′ dir. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

Matematiksel oyunlar
Matematiksel oyunlar

Peki ya siz bir matematiksel oyun oynamak isteseydiniz, nasıl bir oyun olsun isterdiniz? Yorumlarınızı ve isteklerinizi bizimle paylaşmanız dileğiyle 🙂

Diğer yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. 🙂

Kaynak: PlayStore

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir