İngilizce Yazı Çevirisi ve Analizi

İngilizce yazı

İngilizce Yazı yazarken ben bile o kadar çok kelime ve cümle yapısı öğreniyorum ki kendi seviyesinden bir şeyler yakalayan herkes için İngilizce Yazı okumanın çok faydalı olduğu kanaatindeyim. Yazabildiğim kadar yazı yazmaya çalışıyorum. Çünkü ne kadar çok okursanız o kadar çok şey öğreneceksiniz. Sadece benim kaynaklarımı değil başka kaynakları da okumanızı tavsiye ederim. Her birinden ayrı ayrı bilgiler öğrenebilirsiniz. Ufkunuzu ne kadar genişletebiliyorsanız o kadar genişletin. Bilmediğiniz kelimeleri öğrenmek Speaking için çakralarınızı açar. Bazen çok kullanılmayan İngilizce kalıplardan birini kullandığım zaman hocam “Nice sentence” diyor gülerek. Bu da beni motive ediyor. Demek ki tekdüze bir dil konuşmaktansa zenginleştirilmiş bir dil konuşabiliyorum. Bunun da sebebi çok okumaktır.

Hikaye

Today my mother told me never to tell a lie, then she fibbed to her friend about why she didn’t meet her on time. Yesterday my father told me how terrible it is to drink and smoke, but at the time he had just finished his third bottle of beer and was giving me money to get him cigarattes. They both pretend to be very honest, religious people with very high moral standards. But it seems every day they do at least one thing they lecture me about not doing.

Çeviri

Bugün annem bana asla yalan söylemememi söyledi, sonra arkadaşına neden zamanında buluşmadıkları hakkında ufak bir yalan söyledi. Dün babam bana içki içmenin ve sigara içmenin ne kadar berbat bir şey olduğunu söyledi. Ama aynı zamanda üçüncü şişe birasını henüz bitirmişti ve bana, ona sigara almak için para veriyordu. Onların ikisi de çok dürüst, çok yüksek ahlaki değerlere sahip dindar insanlar gibi davranıyorlar. Ancak görünen o ki her gün bana yapmamamı uzun uzun öğütledikleri en az bir şey yapıyorlar.

İngilizce yazı

Kelimeler

Fib : Ufak yalan söylemek , Beyaz yalan söylemek

Meet : Buluşmak

Terrible : Berbat

Drink : İçmek, İçki içmek

Smoke : Sigara içmek

Third : Üçüncü

Bottle : Şişe

Beer : Bira

Pretend : ….. Gibi davranmak , Taklit yapmak

Religious : Dindar , İnançlı

Moral Standard : Ahlaki Değer

At least : En azından

Lecture : Uzun uzun öğütler vermek

Instagram adresime thebestenglishtr adresinden ulaşabilirsiniz.

Diğer yazılarım için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir