İngilizce Hikaye Intermediate Seviye No : 6

İngilizce intermediate hikaye

Çok sevgili okurlarım hız kesmeden İngilizce intermediate hikaye serimize devam ediyoruz. Bugün sizlere Çek cumhuriyetinde yer alan ve 70000 insan kemiği kullanılarak dekore edilmiş Sedlec kilisesinden bahsedeceğim. İngilizce intermediate hikaye serisi için bir önceki yazıya buradan , diğer yazılara ise İngilizce kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Hikaye

The Sedlec Church also known as the Church of Bones is one of the most unusual chapels you will ever see. If you think that you saw everything in your life, think again! The Sedlec Church is not as spectacular as buildings in the outside. It is a small chapel located in the Czech Republic. You would think that it is just an average old medieval gothic church. As soon as you enter the Sedlec Church though, you will realize why it is one of the most amazing and unique churches in the world. The Sedlec Church is artistically decorated by more than 40.000 human skeletons. Thus it is known as the Church of Bones or as the Bone Church.

Çeviri

Kemiklerin kilisesi olarak da bilinen Sedlec Kilisesi görebileceğiniz en sıradışı tapınaklardan birisidir. Eğer hayatınızda her şeyi gördüğünüzü düşünüyorsanız, tekrar düşünün! Sedlec kilisesi dışarıdaki binalar kadar ihtişamlı değildir. Çek Cumhuriyetinde yer alan küçük bir tapınaktır. Sadece ortalama bir eski orta çağ gotik kilisesi diye düşünebilirsiniz. Gerçi Sedlec kilisesine girer girmez, onun neden dünyadaki en eşsiz ve en şaşırtıcı kiliselerden biri olduğunun farkına varacaksınız. Sedlec kilisesi 40000’den fazla insanın iskeletleri ile artistik bir biçimde dekore edilmiştir. Böylelikle Kemiklerin kilisesi veya Kemik kilise olarak bilinir

Kelimeler

Known : Bilinen (Know fiilinin 3.hali , sıfat halidir)

Church : Kilise

Unusual (sıfat) : Sıradışı

Spectacular (sıfat) : Muhteşem , İhtişamlı , Görkemli

Average (isim) : Ortalama

Medieval (isim) : Orta çağ

As soon as : yapar yapmaz , (As soon as you arrive : Varır varmaz)

Though (bağlaç) : Gerçi

Amazing (sıfat) : Şaşırtıcı

Unique (sıfat) : Eşsiz

Thus (zarf) : Böylece

Not : Bu yazı veya diğer yazılarım için anlamadığınız bir nokta olursa thebestenglishtr instagram adresinden DM yoluyla bana ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir