İngilizce Hikaye Intermediate Seviye No : 5

İngilizce intermediate

İngilizce intermediate seviye hikaye analizlerine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Yine güzel ve İngilizce intermediate seviye olan kişilerin rahatlıkla anlayabileceği bir yazı ile sizlerle birlikteyim. 3 numaralı yazıma buradan, diğer yazılarıma ise İngilizce kategorisinden ulaşabilirsiniz.

İngilizce intermediate

Hikaye

When I grow up, I would like to be a doctor. It must be a wonderful feeling to know that you help others feel better. Saving lives is certainly a very noble occupation. Physicians are always very highly regarded in their community, and they also make a lot of money. But of course it takes many years to finish college, and not everyone has good-enough grades to get into medical school. So maybe it would be better to be a lawyer. That way I could still help people and also be able to make a comfortable living. And lawyers can easily go into politics and use the government to make things better for everyone. Becoming a teacher, nurse, scientist, computer engineer, pilot or entrepreneur also has good points.

Çeviri

Büyüdüğüm zaman doktor olmak istiyorum. Başkalarının daha iyi hissetmesine yardımcı olduğunuzu bilmek harika bir duygu olmalı. Hayat kurtarmak kesinlikle çok asil bir meslektir. Doktorlar kendi toplumlarında çok yüksek saygı görürler ve ayrıca çok para kazanırlar. Ancak tabii ki okulu bitirmek çok uzun yıllar alır ve herkes tıp fakültesine girecek kadar iyi notlara sahip değildir. Belki avukat olmak daha iyi olurdu. Bu şekilde insanlara hala yardım edebilirim ve komforlu bir yaşam oluşturabilirim. Ve avukatlar politikaya kolaylıkla girebilirler ve herkes için işleri daha iyi hale getirmek için hükümeti kullanabilirler. Öğretmen, hemşire, bilim adamı, bilgisayar mühendisi, pilot ve girişimci olmanın iyi noktaları var.

Kelimeler

Would like (fiil) : İstemek , arzu etmek

Certain (sıfat) : Kesin, Net

Certainly (zarf) : Kesinlikle , Muhakkak

Noble (isim) : Asil , Soylu

Occupy (fiil) : İşgal etmek

Occupation (isim) : Meslek , Uğraşı

Physician (isim) : Doktor , Hekim

Community (isim) : Toplum , Cemiyet , Halk , Topluluk

Grade (isim) : Not , Sınıf , Rütbe

Get into (fiil) : Girmek

Politics (isim) : Siyaset

Government (isim) : Hükümet

Entrepreneur (isim) : Girişimci

Not : Bu yazı veya diğer yazılarım için anlamadığınız bir nokta olursa thebestenglishtr instagram adresinden DM yoluyla bana ulaşıp sorularınızı sorabilirsiniz.

1 thought on “İngilizce Hikaye Intermediate Seviye No : 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir