İngilizce Hikaye Intermediate Seviye No : 7 Greenland

İngilizce hikaye

İngilizce hikaye serimize taptaze bir Intermediate seviye İngilizce hikaye ile devam ediyoruz. Bu hikayede sizlere Grönland’dan bahsedeceğim. Önce İngilizcesini sonra Türkçesini ve sonrasında bilmediğimiz kelimeleri öğreneceğimiz yazımıza hız kesmeden geçelim. 6 numaralı yazıma buradan, önceki yazılarımın tamamına İngilizce kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Greenland

Greenland is a semiautonomous territory of the kingdom of Denmark. It is a large Arctic island. Greenland is near Iceland to the east and Canada to the west. It has a population of only 50,000 residents, because of its cold climate. Most of the civilian population lives in the southern part of the island, on the coasts. The capital of Greenland is Nuuk. Greenland is the world’s largest island that is not a continent. The island is the least dense populated country in the world, with a density of 0.026 people per square kilometer. (Antarctica and uninhabited islands are not counted because they are not independent countries.)

İngilizce hikaye

Grönland

Grönland Danimarka Krallığı’nın yarı özerk bir bölgesidir. Büyük bir kuzey kutup adasıdır. Grönland doğuda İzlanda’nın ve batıda Kanada’nın yanındadır. Sadece 50000 kişilik(ikamet eden) nüfusa sahiptir, soğuk ikliminden dolayı. Sivil nüfusun çoğu adanın güney kısmında, kıyılarda yaşar. Grönland’ın başkenti Nuuk’dur. Grönland Dünya’nın en büyük kıta olmayan adasıdır. Ada dünyanın en az yoğun nüfuslu ülkesidir, kilometrekarede 0.026 insan yoğunluğu ile.(Antartika ve yaşam olmayan adalar sayılmaz çünkü onlar bağımsız ülke değillerdir.)

Kelimeler

Semi (isim) : Yarı, Yarım

Autonomous (sıfat) : Özerk

Kingdom (isim) : Krallık

Arctic (isim) : Kuzey kutup Bölgesi

Population (isim) : Nüfus

Resident (isim) : Bir yerde oturan / sakin

Climate (isim) : İklim

Civilian (sıfat) : Sivil

Capital (isim) : Başkent

Continent (isim) : Kıta

Dense (sıfat) : Yoğun

Density (isim) : Yoğunluk

Densely (zarf) : Yoğun bir biçimde

Square (isim) : Kare

Bu yazı veya okumuş olduğunuz diğer yazılarım ile ilgili aklınıza takılan, anlayamadığınız bir kısım olursa thebestenglishtr isimli instagram sayfamdan DM yoluyla bana ulaşabilirsiniz. Hiç kimseden henüz ben burayı anlamadım gibi bir soru almadım. 2 seçenek var. Ya herkes anlıyor, ya da hiç kimse anlamıyor :):). Tabii ki ben ilk seçenek olsun isterim ancak sorularınız olursa buralardayım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir