Herkesim Nedir?

herkesim

Herkesim ‘i açıklamak için biraz gecikmişiz .Birçok yazı yazdık fakat yapmamız gereken bir şeyi unutmuşuz. Evet okuduğunuz yazıların kime ait olduğunu ve bu sayfayı kimler kurdu diye merak ediyorsunuz belki. Biz kim miyiz? Biz her biri farklı alanlarda ilgileri olan, ilgili oldukları konularla profesyonelce ilgilenen bir grup arkadaşız. Üniversitede aynı sınavı vermeye çalışırken birlikte sabahlayan ya da arkadaşlığı lise yıllarına dayanan, yani anlayacağınız uzun yıllardır bir arada olan, yolları bir şekilde kesişmiş bir ekibiz (herkes bir biri ile tanışmıyor aslında; ama herkesi bir birine bağlayan birileri var bknz. Herkesim.net )

Türkiye’ nin her yerinden, ” herkesim “den insan tarafından bilinmeyi, insanlara sunulabilecek doğru ve güvenilir içerikler hazırlamayı, insanları doğru bilgilerle bilgi sahibi yapmayı vizyon olarak belirleyip; bir grup arkadaş tarafından profesyonel olduğumuz ilgi alanları ile alakalı içerikler üreten bir platform olarak kurduğumuz herkesim , günden güne zenginleşen içerik ve yazar kadrosuyla ” herkesim “den insanın kendi ihtiyacına göre bilgileri bulup bu içeriklerden yararlanması misyonu ile çalışıyor.

herkesim

Herkesim ‘de ne tür içerikler bizleri bekliyor?

Bilimden komediye, donanımdan animeye, yazılımdan psikolojiye, ingilizceden eğlenceye birçok alanda her birimiz kendi profesyonel ilgilerimizi sizinle paylaşmak, bilgilerimizden faydalanmanızı sağlamak amacıyla bir araya geldik. Sitemizin adından da anlaşılacağı üzere “herkesim “den insanın kendinden bir şey bulabileceği içerikleri sayfamızda bir araya getirdik.

Anime

Anime konu başlığı altında animenin ne olduğundan tutun mangaya kadar tüm her şeyi bulabileceğiniz içerikleri barındıran kategori.Anime nedir? Manga nedir? Anime türleri nelerdir? Shounen anime nedir? Seinen anme nedir? Bu gibi sorulara ve çok daha fazlasına ulaşabilirsiniz. Shounen anime önerileri, seinen anime önerileri, komedi anime önerileri… Bu başlık altında bu konu ile ilgili olanların sizlere vereceği önerilere ulaşabileceğiniz bölüm. Detaylı incelemelerine de ulaşabileceğiniz anime tavsiyeleri için takipte olmanız şiddetle tavsiyemizdir.

Bilim

Bilim konu başlığı altında astronomiden bilim insanlarına, güncel bilim haberlerine ve çok daha fazlasına… Bilim severler için hazırlanmış olan güncel, güzel ve faydalı bilgilerin bulunduğu kategori. herkesim.net ekibi tarafından herkesim için hazırlanan içerikleri bulabileceğiniz kategori. . Kimi zaman çıkan yalan haberlerin doğrularını paylaşarak sizleri bilgilendirmek amacıyla yazılmış içeriklere, kimi zamansa doğru ve güvenilir bir şekilde hazırlanmış bilim dünyası haberlerine ulaşabileceğiniz kategori. (bkz. Güneş batıdan doğacak(!) )

Eğlence

Eğlence konu başlığı altında ilginizi çekebilecek, kimi zaman eğlendirecek, kimi zamansa eğlendirirken bilgilendirecek her türlü içeriklere ulaşabilirsiniz.

İngilizce

İngilizce başlığı altında yabancı dil olarak İngilizce’yi nasıl öğrenebileceğinize dair ipuçlarını bulabilir; yahut sıfırdan, kendi imkanlarıyla İngilizce’yi tam manasıyla öğrenen bir kişinin size tavsiyelerini bulabilirsiniz. Detaylı hikaye analizlerine, doğru bilinen yanlışlara, dil öğrenirken yapılması yahut yapılmaması gereken şeylere de ulaşabileceğiniz bu bölümde gerektiği zaman yorumlarda taleplerinizi belirterek yazarımızın içeriklerine katkıda da bulunabilirsiniz. Hem öğrenip hem eğleniyor olmanın verdiği mutluluk paha biçilemez. Bunu herkesin tadabilmesi temennisi ile…

Mühendislik

Mühendislik konu başlığı altında günlük hayatta gördüğümüz ama nasıl işlediğini bilmediğimiz icatlarla ilgili makalelere ulaşabilir, hiç bilmediğiniz bir alan olsa bile bahse konu olan nesne/araç/gereç/makine/ekipman hakkında gerekenden fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Kimi zaman daktilo, kimi zaman yenilenebilir enerji kaynakları, kimi zaman bilime yön veren insanlar hakkında yazılmış yazıları bulabilirsiniz. Her geçen gün zenginleşen içeriklerimizle sizlere bilgi vermek, bilgi verirken öğrenmek, araştırmacı ruhumuzu canlı tutmak bizlere de bir hayli keyif veriyor tabi.

Otomotiv

Otomotiv konu başlığı altında arabası olan ya da araba sahibi olmak isteyen “herkesim “den insanın gerek duyabileceği yararlı bilgilere, mekanik parçaları hakkında yazılmış yazılara ulaşabilirsiniz. Kimi zaman elektrikli otomobillerle alakalı değerlendirmelere, kimi zaman benzin ile dizel arasındaki farklara ulaşabilir, konu hakkında epeyce bilgi sahibi olabilirsiniz.

Psikoloji

Psikoloji konu başlığı altında davranışın içsel sebeplerini fark etmek, çocuk sahibi olan ya da çocuklarla ilgilenen herkesin yararlanması için profesyonel bakış açısıyla hazırlanmış içeriklere ulaşabilirsiniz. Ebeveynlerin yaptığı yanlışlarla alakalı içeriklerin de bulunduğu bu bölümde sağlıklı bir ebeveyn olabilmek için yapmamız gerekenlerin hepsini tek tek ele alacağız.

Yazılım&Donanım

Yazılım& donanım konu başlığı altında ise günlük hayatta kullandığımız ya da satın almak istediğiniz teknolojik ürünlerle alakalı bilgilere ulaşabilir ve onlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Hangi üründe nelere dikkat edilmeli, hangi özellik bizlere neyi sağlar gibi çokça soru ve daha fazlasının cevabını bulabilirsiniz. Donanım haricinde ise yazılımla ilgilenen, yazılım hakkında bilgisi olmayıp nereden başlayacağını bilmeyen insanlara verilmiş önerilere yahut programlama dilleri hakkında genel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Son olarak…

Kısacası ulaşabilirsiniz de ulaşabilirsiniz. Yazıma başlarken işin başında yapılması gereken işi çok daha sonra yapıyoruz diye bahsettim. Ama yazının sonuna doğru şunu fark ediyorum. Çok da geç kalmamışız. Nitekim daha işin başındayız. İşin başında yapılması gereken işi çok sonra yapıyor olarak görünsek de önümüzde çok uzun bir yolun olduğu gerçeğini düşündüğümüzde aslında işin başında yaptığımıza işarettir. Uzun ve kolay olmayan bu süreçte hep yanımızda olmanız temennisi ile…

Her konudan bilgilere ulaşabileceğiniz bu platformda içerikleri hazırlarken ince eleyip sık dokuyoruz. Yanlış bilgi vermemek için çokça araştırmalar yapıp yabancı kaynakları da değerlendiriyoruz. Konu fark etmeksizin yaptığımız araştırmalarda bizler de çokça şeyler öğreniyoruz aslında. Hem öğrenip hem bilgi vermeye çalışıyor, yazdığımız her yazıyı özenle seçiyor, özgün içerikler üretmeyi hedefliyoruz. Sitemizi ilk defa ziyaret eden bir kimsenin tekrar tekrar sitemize gelmesi için çabalıyoruz. Her konu başlığı altında konu başlığı ile ilgilenen kişi yahut kişilerin işin profesyonelleri olduğunuzdan hiç ama hiç şüpheniz olmasın. Sizlere faydalı olabilmek ümidi ile…

Konu başlıklarına ait içerikleri bulunan ya da şu an sitemizde bulunmayan yeni bir başlık alanına ait içeriklerle bizlere ve ” herkesim “den okuyucuya katkı sağlayabilirsiniz. Bizlerle yazılarınızı paylaşmak, sitemize yeni yazar olarak katılmak isterseniz sitemizde bulunan “yazar olmak mı istiyorsun?” formunu doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz. Sizleri bekliyor olacağız. 🙂

herkesim : Sosyal medyada biz!

Peki yalnızca yazarları mı bekliyoruz? Tabi ki hayır. Çalışmalarımıza destek olacak, bizleri bu işte heyecanlandıracak siz değerli takipçilerimizi de bekliyoruz. Bizlere her platformda ulaşabilmenizi hedefliyoruz. Aşağıda aktif olarak kullandığımız bazı sosyal medya platformları mevcuttur.Sosyal medyada bizi takip edebilir, çalışmalarımıza destek olabilirsiniz. Sizleri aramızda görmek bizleri fazlası ile mutlu edecektir.
pinterest
instagram
twitter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir