En Zengin İnsan Olsaydınız İlk Ne Yapardınız? İngilizce

İngilizce

Bir çok kişi hayatında az da olsa kendine bu soruyu sormuştur. Ben de defalarca sordum defalarca yanıtladım. Ancak bugün burada bu sorunun cevabını İngilizce vereceğiz. İngilizce kursu almış kişiler bilirler ki bu konu klasik bir Speaking konusudur. Bugün de sanki speaking yapıyormuş gibi bir yazı olacak. Ben sizinle kendi fikrimi paylaşacağım. Sonrasında sizlerden de bu soruya İngilizce cevap vermek isteyenler olursa diye tam da buraya instagram sayfamın adresini bırakıyorum. Sorularınız olursa DM yolu ile ulaşabilirsiniz. İngilizceyi evde nasıl geliştirebilirsiniz? isimli soruya da buradan cevap bulabilirsiniz.

The Question is

If you were the richest person in the world. What would you do first ?

Answer is

I would spend this money to create a world I have imagined. As Martin Luther King said, I have a dream. What kind of a world do I imagine? A world wihtout war and terrorism. I don’t know if it is possible or not but it is my dream and I can dream about everything I want 🙂 A world where starvation doesn’t come to minds when people are told Africa. I would put an end to the starvation. Of course as a person who has an animal, definitely I would help to all animals. Especially animals in cities such as dogs, cats, birds. Because they need our help to survive. They can not live if we don’t feed them. Although I am not the richest person in the world , I am trying to feed them everyday. You can also do that. By the way my friend(animal) is a bird named Pamuk. I can write about the world that I imagine maybe hundreds of pages. I hope one day we will live a world as I mentioned.

Soru

Dünyadaki en zengin insan olsaydınız ilk ne yapardınız?

Cevap

Bu parayı hayal ettiğim bir dünyayı yaratmak için harcardım. Martin Luther King’in dediği gibi. Bir hayalim var. Ne çeşit bir dünya hayal ediyorum? Terörizmin ve savaşın olmadığı bir dünya. Bunun mümkün olup olmadığını bilmiyorum ama bu benim hayalim ve istediğim her şey hakkında hayal kurabilirim 🙂 İnsanlara Afrika denildiği zaman açlığın akıllara gelmediği bir dünya. Açlığa son verirdim. Tabii ki hayvan sahibi birisi olarak kesinlikle bütün hayvanlara yardım ederdim. Özellikle köpekler, kediler, kuşlar gibi şehirlerdeki hayvanlara. Çünkü hayatta kalmak için yardımımıza ihtiyaçları var. Biz onları beslemezsek yaşayamazlar. Dünyadaki en zengin insan olmamama rağmen, onları her gün beslemeye çalışıyorum. Bunu siz de yapabilirsiniz. Bu arada arkadaşım Pamuk adında bir kuş. Hayal ettiğim dünya hakkında yüzlerce sayfa yazı yazabilirim. Umarım bir gün bahsettiğim gibi bir Dünya’da yaşayacağız.

Pamuk sizler için yazı hazırlarken bana yardımcı oluyor:)

Kelimeler

Spend (fiil) : Harcamak , Geçirmek(zaman)

Imagine (fiil) : Hayal etmek

Imagination (isim) : Hayal, Hayal gücü

Starvation (isim) : Açlık

Come to mind (fiil) : Akla gelmek

Definitely (zarf) : Kesinlikle

Feed ( fiil) : Beslemek

Although (bağlaç) : —e rağmen

By the way (zarf) : Bu arada, Yeri gelmişken

Mention (fiil) : Bahsetmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir