En Popüler MMORPG Oyunlar

MMORPG oyunlar, günümüzde pek çok oyun oynayan PC ( Personel Computer ) kullanıcısının dikkatini çekmektedir. MMORPG oyunlar 2020 ( Massively Multiplayer Online Role Playing Game ) içerisinden bugün sizlere, en popüler ve tarafımızdan da tavsiye ettiğimiz oyunları listeleyeceğiz.

1- Knight Online

Oyunun pek çok sürümü olmasıyla birlikte, ilk sürümü 15 Temmuz 2002 yılında piyasaya Mgame Corporation, Noahsystem tarafından sunulmuştur. İlk sürüm Korelilerin de kullandığı sürüm olmakla birlikte ülkemizde pek çok gencin JAPKO adıyla da oynadığı oyundu. 17 Ağustos 2004 tarihinde, bugün de halen Türkiye’ de oynanan Knight Online USKO hayata girmiş oldu. Çok geçmeden tüm dünyayı etkisi altına alan hatta ve hatta gazetelere televizyonlara haber olan bu oyunun 2 Haziran 2011 yılında EUKO modeli de hayatımıza girmiştir. Son zamanlara doğru tahtı sallantıda olan Knight Online ı kurtarmak için Steam olaya el attı ve Steam kütüphanesinde bulabileceğiniz güzel oyunlardan birisi olmuştur. Bu arada, JAPKO ve EUKO sürümleri geçtiğimiz yıllarda faaliyetlerini sürdürmeyi bırakmıştır. USKO sürümü için buraya, Steam sürümü için ise buraya tıklayabilirsiniz.

2-Black Desert Online

Bir MMORPG oyun için görüp görebileceğiniz en gerçekçi ve güzel grafiklere sahip olan Black Desert, mükemmel grafiklerinin yanı sıra, dövüş ve mekaniklerin de olduğu aynı zamanda muazzam efektleri de olan bir gerçek savaş deneyimi sunan MMORPG oyundur. İlk piyasaya sürülme tarihi Aralık 2014 olan oyunun geliştiricisi Pearl Abyss’ dir. Bu oyunun avantaj olarak, sadece PC de değil aynı zamanda mobilde de oynandığını söyleyebiliriz. PC versiyonunu buradan, mobil Android versiyonunu buradan, IOS versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

3-Blade and Soul

MMORPG

Kullanıcı verilerine göre ( Google ) oyunu oynayanların %89′ unun beğendiği bir video oyunu olan Blade and Soul, içerisinde Kore fantezi dövüş sanatlarını barındırmaktadır. 13 Eylül 2012′ de NCSOFT bu oyunu piyasaya süreceğini duyursa da, bu oyunun günümüzdeki haline gelip nihai kullanıcıya sunulması 2016 yılına kadar bekledi. Anlaşılan beklediğine de değmiş gözüküyor. İçerisinde, Unreal Engine 3 teknolojisini barındıran oyunda, oyun severlere çok da uzak olmayan bir tanım aslında. Öyle ki, 2K Games, THQ, Microsoft Game Studios, Codemasters, Electronic Arts ve daha bunun gibi pek çok yayımcının da kullanmış olduğu oyun motorudur. Bu oyun neredeyse, sanki bir dövüş oyununun içerisinde kendiniz oynuyormuş hissini yaşattığı için belki de bu yüzden oynayanlar arasında bu kadar çok beğenildi diyebiliriz. Şunu da belirtmek isteriz ki, oyunu indirmek için yaşınızın da tutması gerekmektedir. Oyunu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

4-Aion Online

MMORPG

Kullanıcı verilerine göre ( Google ) oyunu oynayanların %87′ unun beğendiği bir video oyunu olan AION Online, Japonca dilinde kaşılık olarak AION kulesi olarak da bilinmektedir. Bu bilgisayar oyunu, çok fazla sayıda çevrimiçi oyuncunun oynadığı fantastik bir rol yapma oyunudur. Oyunu çıkış tarihi 25 Kasım 2008‘ dir. CryEngine motor teknoloji kullanan bu oyun Microsoft Windows platformunda bir oyundur. Oyunu buradan indirebilirsiniz.

5-League of Legends

MMORPG

27 Ekim 2009 yılında piyasaya Riot Games tarafından sunulan bu oyun, aslında pek çok DOTA oynayan oyuncuların bildiği ve tanıdık veya benzer karakterlerle gelen bir oyundu. Steve Feak, Tom Cadwell, Colt Hallam ve daha pek çok tasarım ekibinden oluşan bu oyunda, Defense of the Ancients oyunu örnek alınmıştır. Defense of the Ancients oyunun baş tasarımcısının da burada Steve Feak olduğunu bildirmekte fayda var. Oynayan oyuncuların %79 oranınında beğendiği bu oyunun Microsoft platformu için olanını buradan, MacOS platformu için olanını buradan indirebilirsiniz.

6-World of WarCraft

MMORPG

Bu oyun hakkında çok fazla oynama deneyimim olmasa da, bir zamanlar oynamışlığım var. Ayrıca oyunu oynayanların da, ben de dahil olmak üzere, %87 sinin beğendiğini de belirtmekte fayda var. Oyunun ilk piyasaya çıkış tarihine de bakarsak aslında o zamana göre grafik deneyimleri muazzam denebilir. İlk oyunu 1994 yılında çıkartılan Warcraft: Orcs&Humas oyunu, Warcraft serisinin 4. oyunudur. Blizzard Entertainment firması tarafından geliştirilen ve 23 Kasım 2004 tarihinde ilk kez piyasaya sürülen bu oyun, diğerlerine nazaran pek çok da ödül almıştır. Eskiden stage stage satın alınması gereken bu oyun için, bugünlerde herhangi bir değişikliğinin olmadığını söyleyebilirim. Microsoft ve Mac OS platformu için buraya tıklayıp indirebilirsiniz.

Diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 🙂

Kaynak: Google
Wikipedia

1 thought on “En Popüler MMORPG Oyunlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir