En Popüler Animeler

herkesim.net

Daha önceki yazılarımda sizlere genel olarak az bilinen ve izlenmesi gereken animelerden bahsetmiştim. Bugün dünya geneleinde en popüler animeler den bahsetmek istiyorum.Daha önceki yazılarıma buradan ulaşabilrsiniz. Hadi başlayalım.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

popüler animeler

Konusu, karakterleri, duygu aktarımı olarak gerçekten harika bir anime.

İki kardeş annelerini tedavisi olmayan bir hastalık sonucu kaybederler. Simyanın(Kimya tabanlı Büyü)gücü yardımıyla, kullanımı yasaklı bir bilgi yoluyla onu tekrar hayata döndürmeye çalışırlar. Çalışmaları başarısızlıkla sonuçlanır, ve simyanın bu yasaklanmış şeklini kullanmanın bedeli olarak büyük kardeş, Edward Elric sol bacağını, küçük kardeş Alphonse Elric ise bütün bedenini kaybeder. Kardeşini kurtarabilmek için, Edward sağ kolunu feda eder ve kardeşinin ruhunu bir zırha bağlamayı başarabilir. Bir aile dostunun yardımıyla, Edward kaybettiklerin yerine yeni metal eklemler edinir (automail) . Bunun ardından Edward Philosopher’s Stone adı verilen ve bir simyacının gücünü kat kat arttırabilen gizemli bir taşı bulup kardeşini orjinal vücuduna döndürmeye yemin eder; fakat bunun için ilk adım olarak orduya hizmet eden ‘state alchemist’lerden biri olması gerekiyordur.

My anime list Puan: 9.23

Gintama

popüler animeler

Komedinin zirvesi olmakla beraber bazı anlarda en iyi aksiyon animesi, bazı anlarda en kaliteli duysal anime olabilme özelliğine sahip herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğüm bir anime. İzlerken gülmekten krize girdiğim bir çok bölümü olmakla beraber, askiyon olan bölümlerinde uykusuz gecem çok olmuştur.

Edo döneminin sonlarında “Amando” adlı zalim uzaylıların Dünya’yı istilası başlar ve dünyalılar ile uzaylılar arasında bir savaş kopar. Savaş sırasında birçok samuray hayatını kaybeder. Sonunda dünyalılar uzaylıların silahlarına yenik düşer ve teslim olurlar. Bu andan itibaren istediklerini yapmaya başlayan ve Edo şehrinde diledikleri gibi davranmaya başlayan Amando’lar yetmezmiş gibi hükümet geride kalan samurayların kılıç taşımasını yasaklar.

Aradan uzun zaman geçer. İşte Sakata Gintoki, artık samuraylara ihtiyaç duyulmayan böyle bir dönemde yaşayan bir samuraydır. Güçlü bir uzaylı olan Kagura ve bir nevi öğrencisi olan Shinpachi ile yaşayan Gintoki, Dünya’yı daha katlanılır bir yer kılabilmek ve kiralarını ödeyebilmek için kendilerine gelen birbirinden garip görevleri üstlenirler.

My Anime List Puan; 9.13

Steins;Gate

popüler animeler

Bilim kurguya varmısınız. Steins Gate, özelleştirilmiş bir mikrodalga cihazıyla kendi geçmişlerine mesaj gönderebilen bir grup arkadaş hakkındadır. Pek çok farklı deney yapmaktadırlar. SERN isimli organizasyon ise kendi zaman yolculuğu araştırmalarını yapmaktadır. Karakterler bir yol bulup yakalanmamak zorundadır.

My Anime List Puan: 9.13

HunterxHunter2011

popüler animeler

İyisi, kötüsü, karıncası her karakterin kaliteli olduğu bir anime. İzlerken açıkcası ilk 15 bölümde biraz sıkıldığım doğrudur. Fakat ondan sonraki bölümler su gibi aktı gitti. Animenin en çok sevdiğim yanlarından biri ana karakterlerimizin birden güçlenmek yerine, emek harcayarak çalışarak yavaş yavaş kademe kademe kendilerini geliştirmeler.

Gon Freecss hikayemizin ana karakteridir ve hayali avcı (Hunter) olmaktır. Gon çok küçük olmasına rağmen idolü olan babası gibi oda aynı yaşta yaşadığı yeri terk eden babası gibi terk etmiş ve maceralar atılmaya karar vermiştir. Babası herkes tarafından bilinen efsanevi bir avcı olmuştur. Gon da bir yandan babasının bu tutkusunu anlamaya çalışacaktır hem de babası gibi popüler ve dünyanın bir numaralı avcısı olma yolunda ilerlemek istemektedir.

Gon 12 yaşına geldiğinde annesi istememesine rağmen avcılık sınavına girmek için evinden ayrılır. Bu sınavı geçmek için hem en zor koşulların üstesinden gelerek hayatta kalmak, hem de bu arada kendisi gibi avcı olmak isteyenlere karşı kendini korumak zorundadır.

Anime yarım kalmış , manga bir süre devam edip sonra durmuştur. Daha sonra yine başlamış yine durmuştur. Anime severler serüvenin yazarı Yoshihiro Togashi’nin keyfini beklemektedir.

My Anime List Puan: 9.12

Ginga Eiyuu Densetsu

herkesim.net

En popüler animeler e biraz uzay katalım. Animenin konu örgüsünü oluşturan hikayenin asıl kahramanları ise o uzun savaş serüveninin 700 lü yılların sonunda ortaya çıkar. (İmparatorluk yılı 486 uzay yılı 795) Galaksi İmparatorluğundan Reinhard Von Lohengarmm ile Özgür Gezegenler Federasyonundan Yang Wenlı Astate Gezegeni civarındaki savaşta karsı karsıya gelirler. Bu onların ilk mücadelesi değildir. Tiamate Savaşlarının 4.sünde de (Movıe 1:Conguest of The Sea of The Stars 1988) de kozlarını paylaşmışlar ancak tatmin edici bir sonuca ulaşamamışlardır.

Taktik üzerine bir dahi ve stratejik savaş yeteneklerine sahip olan bu iki insanın kaderi ve onları bulundukları konuma getiren olaylar ve sebepleri işlenir öncelikle. Reinhard annelerinin kendilerini korurken trajik bir kazada ölmesinin ardından içkiyle teselli bulan babansın ilgisizliğine karşın ablasının koruyucu kanatları altında büyür. Soylu ama fakir bir ailedirler. Sıradan insanların yasadığı bir kente taşınıp yeni bir hayata başladıkları ilk günler Reinhard komşu evde oturan Siegfrıed Kricheis tanışır.

En iyi ve tek dostu artık Kricheis olacaktır. Ancak huzurlu günler kısa sürer. Reinhard’ın hayatı ablası Annerose’un saraya satılması ile değişir. Bu onun var olma ve ablasını kurtarma amacıyla örülen hayat hikayesinin başlangıcıdır.. Özgür Gezegenler Federasyonu’nda ise on yıl önce El Fecil gezegeninde binlerce sivilin kurtulmasını sağlayarak ün kazanan Yang Wenli’nin hayatından kesitler vardır. En yakın arkadaşını Astate savaşında yitirir. Sinemada da işlenen bu konuyla (Overture to a New War)Yang Wenli’nin aslında savaşa karşı olan kişiliği ve sonuna kadar insan hayatına verdiği değere rağmen görürüz ki fikirleriyle tamamen zıt olan bu mesleği nerdeyse kazara seçmiş olması da enteresandır.

My Anime List Puan : 9.11

Shingeki no Kyojin

herkesim.net

Popüler animeler listemde sonuncu olarak bir çok arkaşıma tavsiye ettiğim, başlarda yok ben izlemem diyenlerin bile ilk bölümden itibaren çok beğendiği anime. İlk sezondan sonra hayranlarını baya bekletse de sonraki sezonları düzenli gelmiştir. Son sezonunu heyecan ile beklemekteyiz.

zyıllar evvel insanoğlu devler tarafından yok olmanın eşiğine getirilmiştir. Devler tıpkı anlatılagelmiş hikayelerdeki gibi, uzun, zekadan yoksun görünen, insanları yiyen ve de en kötüsü bunu beslenmek için değil zevk için yapan varlıklardır. Az sayıdaki insan, en uzun devlerden bile yüksek duvarlar inşa ederek çevreledikleri bir şehrin koruması altında hayatta kalmıştır. Şu anki zaman diliminde ise 100 yılı aşkın bir süredir tek bir dev dahi şehre ayak basmamıştır. Henüz erginliğe erişmemiş bir çocuk olan Eren ile sütkardeşi Mikasa, bir anda ortaya çıkan inanılmaz büyük bir devin saldırısı sonucu şehrin surlarının yıkılmasına tanık olurlar. Nispeten daha küçük olan devler surlarda açılan gedikten şehre akın ederler ve bu iki çocuk dehşet içerisinde annelerinin bir dev tarafından canlı canlı yenilişini izler. Eren bütün devleri öldürüp insanlığın intikamını alacağına yemin eder.

My Anime List Puan : 9.08

Bu listemde sizlere dünya üzende ki en popüler animeler den bahsettim. Bir sonraki yazımda görüşürüz.

Kaynak : Myanimelist , Tranimeizle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir