Bleach Geri Dönüyor

bleach

Bleach geri dönüyor.Evet evet. Biliyorum, senelerdir böyle haberler duyup her seferinde heyecanlandınız. Her seferinde de hevesiniz kursağınızda kaldı. Ama bu sefer kesin…

Tide Kubo‘nun yaratıcısı olduğu Bleach 2016’nın Ağustos ayında sona ermişti. O zamandan beri animenin neredeyse her sene devamı geliyor şeklinde haberler çıkmaya devam ediyordu. Birçok ova filmi, oyun ve yan hikayelerin mangaları ile hayatta kalmaya devam etti. 

Anime Japan 2020 haberleri içinde Bleach ile ilgili konularada değineliceği biliyordu. Ve merakla beklenen Anime Japan 2020 de hayranlarının bekledği büyük haber geldi; Bleach geri dönüyor. Manganın 55-74 cildi ‘Thousand Year Blood War‘ final arkını kapsayacak animenin 2021 yılında gelmesi bekleniyor. 

Ayrıca sunumun başlığında belirtilen Tite Kubo‘nun yeni çalışmasının da kesinleşen detayları paylaşıldı. Kubo’nun, 2018 yılında yayınladığı ‘Burn the Witch‘ one-shot mangası Haftalık Shounen Jump‘ta seri olarak, animeye uyarlanacak.  

Anime severleri bu kadar heyecanlandıran Bleach’den biraz bahsedeyim sizlere.
bleach

Kurosaki İchigo 15 yaşında bir lise öğrencisidir. Klinik işleten babası ve kız kardeşiyle birlikte yaşayan İchigo’ nun aslında normal görünen ancak hiçbir zaman normal olmamış bir yaşamı vardır. İchigo ve kız kardeşi aslında ruhları görüyorlardır. Kız kardeşi bunu red etse de oda ruhları görebiliyordur. İchigo ruhları gördüğü gibi onlarla konuşabilme yeteneğine sahiptir. Pek de hoş olmayan bu yetenekler birlikte yaşamak zorunda olduğunu erkenden anlamış olan İchigo, bu duruma uyum sağlamaya çalışarak yaşamını sürdürüyor. Ancak bilinen dünyanın ötesinde, ruhlar dünyası var olduğu gibi, işlerde çok farklıdır ve farklı kuralları bulunan bir dünyadır. Kötü ve iyi ruhlardan oluşan bir çok ruh bulunur ve kötü ruhlar olan Holow’ lar zarar verebilme potansiyeline de sahiptir. Bu ruhları durdurmak ve gitmeleri gereken yere göndermekle görevli olan Shinigami ‘ler, dünyanın dengesinin korunmasında önemli bir görev üstlenirler. Ruh biçici olarak da adlandırılan Shinigamilerden biri olan Kuchiki Ruika ile İchigo’ nun yolları bir noktada buluşur. Aslında kötü ruhlar olan Holow’ lar, İchigo’ nun bu özel yeteneği nedeniyle onun peşindedir. İchigo zamanla en önemli Shinigamilerden biri haline gelecektir.

Okuduğunuz için teşekkürler. Daha önceki yazı ve önerilerime buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: tranimeizle, animeler.net, fanzade.com

2 thoughts on “Bleach Geri Dönüyor

  1. Ichigo’nun iki kız kardeşi var bunlar Yuzu ve Karin. Yazıda sanki bir tane varmış gibi bahsedilmiş. Ayrıca bolca yazım hatası ve anlatım bozukluğu var. Düzeltilirse daha hoş olur.

    1. Yorumunuz için teşekkür ederim. Evet dediğiniz gibi 2 kız kardeşi var , daha çok ruh görme özelliği bakımından Karinden bahsetmiştim , eksik olmuş . Yazım hataları içinde dahaha dikkatli olurum.Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: