AVATAR 2

2009 yılında gişeleri alt üst eden ilk 3D film olan AVATAR’ın devam filmi AVATAR 2,

AVATAR
AVATAR-2

Zoe Saldana, Sigourney Weaver ve Sam Worthington başrollerinde oynadığı Avatar filmi 10 sene boyunca gişe rekorlarını elinde tutmasıyla tanındı ve bu rekor yeni filmi için oldukça büyük beklentiler yarattı.

Bilim-Kurgu ve Macera türünde olan film için 250 milyon Dolar Bütçe ayrılmış olup, Yönetmen koltuğunda James Cameron oturuyor.

AVATAR 2
AVATAR 2

2014 yılında yayınlanması beklenen ancak bir türlü yayınlanamayan film dört filmlik devam serisinin ilk filmi olacak.

Peki AVATAR 2 vizyona ne zaman girecek?

Avatar 2 için çıkış tarihi 17 Aralık 2021 olarak belirlenmiş görünüyor. Devam serisinin diğer filmlerinin de 2 sene ara ile 2023, 2025 ve 2027 yıllarının Aralık aylarında yayınlanması bekleniyor.

avatar 2
AVATAR 2

Devam filmlerinden “Avatar” isminin yanına herhangi bir ek olup olmayacağı merak konusu iken 2018 yılında yayınlanan bir BBC raporunda Avatar: The Way of Water, Avatar: The Seed Bearer, Avatar: The Tulkun Rider ve Avatar: The Quest for Eywa (Pandora’daki Na’vi halkının tapındığı tanrının adı ) isimlerinin kullanılabileceği belirtilmişti.

AVATAR 2
AVATAR 2

Avatar filmini kısaca hatırlayacak olursak 22. yüzyılda geçen film Pandora adındaki uyduda kabile kültürünü benimsemiş, mavi, 3-4 metre boyunda, insansı Na’ vi halkını ve Pandora’ nın havasını soluyamadıkları için sinirsel bağlantı aracılığıyla bağlantı kurdukları insan-Na’vi karışımı avatarlar üreten insanlar arasındaki çatışmayı ve bu çatışma içerisinde kalan felçli deniz piyadesi Jake Sully (Sam Worthington) ile bir Na’vi prensesi olan Neyitri (Zoe Saldana)’nin aşkını anlatır. Felçli olan Jake Sully Avatar olarak Pandora’da yaşamaya gönüllü olur ve felçli bacaklarını tekrardan hissettiği avatar bedeninde her geçen gün daha fazla zaman geçirmeye başlar. Na’vi Prensesi Neyitri ile girdiği cinsel ilişki ve ona duyduğu duygusal bağın da etkisiyle, insan ordusunun Pandora’yı ve Pandora’nın kaynaklarını tükettiğini gören Jake çıkan çatışmalarda Na’vi halkının yanında savaşır. Jake’in tamamen avatar bedenine girmesiyle son bulan film 18 Aralık 2009 da yayınlanmıştı.

Serinin devam filmi olan Avatar 2’de Jake’in bedeni ile neler yapabileceği ve Neyitri ile olan aşkına yer verilip verilmeyeceği de merak konusu.

Diğer yazılarımız için buradan bize ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Chip online, Wikipedia, Mynet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir